Eelmisel aastal, täiesti ootamatult tekkis meil võimalus ehitada Sugarlyle töötuba. Sugarly e-poe avasime 5.veebruaril ja kevadeks oli juba olukord selline, et kodus enam ruumi asjade hoiustamiseks ei olnud. Elu kastide otsas oli muud kui varem ettekujutatud ilus ettevõtja elu. Suve alguses pakuti meile vana ehitussoojakut ja kui esimese hooga mõtlesime sellest teha mini garaaži, siis üpris kiiresti saime aru, et sellest saaks hoopis ideaalse töötoa ja esindusruumi Sugarlyle. 

Soojak asus Tartus ja Mai lõpus käisime seda vaatamas. Esmasel vaatusel ei tundunud selle seisukord sugugi nii hull kui hiljem selgus. Seejärel otsisime ettevõtte, kes selle meile kohale transportis. Kuna me täisvundamenti sellele teha ei tahtnud, siis valasime toetuseks ainult postid. 15. juuli jõudis soojak ja samal päeval hakkasime juba lammutama. Ja mida rohkem lammutasime, seda rohkem lammutasime - maha sai lammutatud kõik. Alles jäid ainult metallkarkass ja katus. Tegime täiesti uue puitkarkassi ning soojustuse. Samuti vahetasime välja kogu pleki, sest vana oli päris mõlkis ja juba mitmeid kordi erinevatest kohtadest lapitud, seega selle ümber värvimisest ei oleks head asja saanud. Ideaalis oleksime tahtnud ka osad seinadest laudisega katta, kuid see oleks soojaku kaalu liiga suureks ajanud. Tahtsime jätta alles ka võimaluse, et seda saaks kunagi vajadusel ka mujale transportida. Kuna akende ja uste tarneajad olid väga pikad, siis otsisime läbi kõik erinevad tootjad ja ühe tootja leiunurgast leidsimegi sobivad uksed ja ühe suure akna. Eritellimusena jäi tellida ainult üks erimõõdus väiksem aken, aga selle ooteaeg ei takistanud juba sisetöödega alustamist. Seega täpselt 3 kuud hiljem 15 oktoober olime jõudnud selleni, et vedasime sisse ka elektri ja kogu juhtmestiku lülitite ja pistikute jaoks. 

Järgmisel päeval paigaldasime lae ja seinaplaadid. Kuna kohe vajaminevat kogust seinaplaate poest saada ei olnud, siis võtsime riski, et üks sein tuleb teistsugune. Meie õnneks aga tuli kaupa juurde ning saime siiski kõik seinad samade plaatidega katta. Seinaplaadid valisime seetõttu, et neid oli mugav paigaldada ning need ei vajanud lisaks mingit lisaviimistlust. Kipsplaatide kasutamine oleks taaskord omakorda liialt palju kaalu lisanud ja mõttetult aega kulunud pahteldamisele ja värvimisele. Seinaplaatide valikuga oleme ülimalt rahul, väga kvaliteetsed ja tugevad ning oli ka lihtne paigaldada. 

Küttelahenduseks valisime õhksoojuspumba, sest siis on ka võimalus palaval suvel tuba jahutada. Novembri alguses käidi seda ka paigaldamas. Välisele osale valasime ka eraldi betoonist aluse, et selle saaks stabiilsele alusele kinnitada. Seejärel saime juba maha panna ka parketi ja viimistlesime aknad ja ukse ääred liistudega. Sellega olid ka sisetööd ühel poolel.

Kuna kogu ehitus käis päevatöö kõrvalt, siis ei teadnud me kunagi, millal millegagi valmis jõuame. Seetõttu ei osanud ka mööblit ette tellida ning pidime veel paar nädalat mööbli saabumist ootama. Osa mööblist jõudis Novembri lõpus ning teine osa Detsembris.

Ainult pool aastat hiljem, nädal enne jõule, täiesti ootamatust pakkumisest ja lihtsalt mõttest "äkki teeks nii" saidki kõik tooted juba oma koha riiulitel ja kodu kastihunnikutest vabaks.

Soojakus ei ole nüüd vaid ainult töötuba või pakkimistuba, vaid ka kõigil soovijatel on võimalik tulla siia kohapeale tooteid vaatama ja nuusutama. Lisaks sellele saab proovida suhkruvaha ning õpetan seda ka õigesti kasutama. Võtke julgelt ühendust Sugarly sotsiaalmeedias või e-maili teel ning lepime sobiva aja kokku.