SOOVITUSED PARIMA TULEMUSE SAAVUTAMISEKS

Enne depileerimist peab nahk olema kuiv ja puhas. Niiskel ja rasusel nahal hakkab vaha kiiremini sulama ning ei ole kasutamisel efektiivne . Nahk ei tohi olla kreemitatud või õlitatud. Kui soovid depileerida kaenlaaluseid ei tohiks samal päeval deodoranti kasutada. Väldi päevitamist 24h enne depileerimist, sest päike muudab naha tundlikumaks ning depileerimine võib olla valulikum. Depileerimine on valulikum ka nädal enne menstruatsiooni algust ning ka esimestel päevadel. Niiskematel aladel nagu kaenlaalused ja bikiinipiirkond on soovitatav vajadusel enne depileerimist kasutada beebipuudrit/talki nahalt liigse rasu eemaldamiseks. Kanna puudrit väga väike kogus nahale ja hõõru laiali, et alles jääks võimalikult õhukene kiht. Kasuta vaha jahedamas ruumis. Kindlasti mitte kohe pärast pesu või niiskes ja soojas vannitoas. 24h enne depileerimist on soovitatav kasutada nahka koorivaid tooteid.

Pärast depileerimist väldi lõhnastatud seepe ja dušigeele, ära kasuta deodoranti. Väldi higistamist ja saunas käimist. Ära päevita või külasta solaariumi 48h pärast protseduuri, et vältida pigmentilaikude tekkimist. Punetuse või ärrituse leevendamiseks kasuta leevendavat kreemi/õli või naturaalselt aloed. Kindlasti ei tohiks ka 48h pärast depileerimist nahka koorida. Väldi depileerimise vahepeal raseerimist, sest siis hakkavad karvad taas tugevamaks ja tumedamaks kasvama.

Suhkruvaha kasutamine

Suhkruvaha on soovitatav säilitada jahedas, isegi külmikus. Kui oled säilitanud vaha külmikus, siis enne kasutamist lase vahal soojeneda toatemperatuuril kuni vaha on piisavalt pehme, et saab spaatli ümber pallikese keerutada. Mida paksem vaha on, seda paremini see toimib. Kui oled vaha hoiustanud toatemperatuuril ei ole kindlasti soojendamine vajalik . Kui vaha on soojas toas liiga pehmeks läinud, siis pane see natukeseks külmikusse ja see muutub taas paksemaks. Kanna vaha spaatli abil depileeritavale kohale vastukarva. Tõmba spaatliga mitu korda üle, et jääks võimalikult õhukene kiht vaha. Aseta peale vahariba ja hõõru käega, et riba vaha külge jääks. Pingulda teise käega nahka ning tõmba järsu liigutusega riba karva kasvu suunas nahast eemale. Kasuta sama riba veelkord uue koha depileerimiseks kuni vaha on vaharibale liiga palju kogunenud. Võta spaatli abil uus kogus vaha ning korda tegevust.

Esmakordsele kasutajale on soovitatav alustada vahatamist jalgadel. Alustades väiksemate alade kaupa alt üles liikudes. Üldiselt võiks vaha peale kanda u 15cm pikkuselt, jättes ülevalt vaharibal piisavalt tühja ruumi selle kinni hoidmiseks, et tõmbamise kiirus oleks terve vahariba ulatuses sama kiire. Ettevaatlik tasub olla põlve piirkonnas – eemalda karvad põlvelt väikeste alada kaupa (mitte pikalt üle põlve tõmmates!), et vältida sinikate tekkimist. Kaenlaalustel ja bikiipiirkonnas on eriti oluline naha pinguldamine enne riba tõmbamist, et vältida marrastusi ja sinikaid! Nahka pinguldades on ka valu vähem tunda. Kaenlaaluste depileerimiseks tõsta käsi üle pea seljale, et pinguldada võimalikult palju nahka. Bikiinipiirkond on kindlasti kõige tundlikum ala, mistõttu on soovitatav seal depileerida väiksemate alada kaupa.

Depileerides võiksid karvad olla vähemalt 3-4mm pikkused. Ideaalis 5-6mm. Palju pikemaid karvu võiks enne kääridega piirata.

Korduvkasutatavad vaharibade hooldamine: Pärast depileerimist pane ribad sooja vette kuni vaha on lahustunud. Pese seebi ja sooja veega või pese pärast vees leotamist pesumasinas.

Kui kasutad kehal või näol ravimeid või ravikreeme (akne või muud nahahaigused), konsulteeri enne suhkruvaha kasutamist kindlasti arstiga. Samuti ei ole soovitavav seda kasutada veenilaienditel. Eelnevatel nahakahjustustel kasutamine omal vastutusel.

Kui Sul on vaha kasutamise osas veel küsimusi võta kindlasti ühendust e-maili, Sugarly.ee Intagrami/Facebooki lehel või uuri lisaks kodulehelt. Tagasiside toote ja selle kasutamise kohta on samuti väga oodatud :)